حل مشکل برعکس نویسی در محصولات ادوبی

حل مشکل حروف برعکس فارسی در فتوشاپ

ادوبی فتوشاپ تبدیل به ابزاری همه کاره برای ریز و درشت‌ترین دستکاری‌های ما ایرانی‌ها شده. این ابر نرم افزار ویرایش تصاویر بیتمپ رو گاهی برای نوشتن یه تیتر روی یه عکسی که قراره جایی آپلودش کنیم هم استفاده می‌کنیم! اما بعد از انتظارها برای لود شدن Photoshop موقع تایپ می‌بینیم که حروف فارسی از چپ به راست و جدا از هم تایپ می‌شن و اینجاست که می‌خوره تو ذوق آدم! بله با مشکل فارسی نویسی در فتوشاپ طرف هستیم.

راه حل بسیار ساده‌اس و بعد از نصب فتوشاپ‌های CC بهتره همون اول اینکارو انجام بدیم. توی سری CS محصولات Adobe اگه حین نصب العربیه رو انتخاب می‌کردیم اوکی بود ولی گویا جدیدا دیگه همچین آپشنی نیست.

از منوی اصلی نرم‌افزار بر روی Edit کلیک کنید; از آخرین گزینه موجود در منو یعنی Preferences گزینه Type را انتخاب نمایید. مورد Middle Eastern یعنی خاورمیانه رو فعال کنید. Ok کرده و یک بار فتوشاپ رو ببنید و مجددا باز کنید. مشکل حل خواهد شد.

مشابه همین مورد، برای رفع مشکل برعکس نویسی تمام محصولات ادوبی CC مانند ایلستراتور هم قابل انجامه. البته اونجا پیچیدگی داره. به عنوان یک راهنمایی در ایلستراتور باید در صفحه‌ی بالا show indic option رو بزنین. بعد حین استفاده از ابزار T در Paragraph روی سه خط کناریش بزنین و اینجاست که Middle East رخ می‌نماید.

من حیث المجموع دنبال خاورمیانه بگردید.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن